O autorze

O autorze

Cześć!

Jestem Filip, mam 21 lat i studiuję biotechnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak każdy przeciętny student nie posiadam zbyt dużych funduszy do dyspozycji każdego miesiąca, dlatego staram się minimalizować swoje wydatki, aby móc odłożyć dodatkowe oszczędności, a jednocześnie nie chcę nadmiernie się ograniczać, by nie żyć jak „asceta” 😉
Dlatego też poszukuję sposobów jak ciąć koszty na rzeczach koniecznych, żeby mieć więcej pieniędzy na te, które są związane z moimi zainteresowaniami, jak i rozrywką.

Interesuję się również inwestowaniem, przede wszystkim na polskiej giełdzie. Mam kilka książek na ten temat, ale nadal jest to dziedzina, którą chcę jeszcze bardziej zgłębić 🙂

Ale dość o pieniądzach! Poza finansami ciekawią mnie nauki ścisłe, podróżowanie i fantastyka – w szczególności polska. Dużą część swojego wolnego czasu poświęcam na aktywny wypoczynek, głównie jazdę na rowerze i bieganie. Dodatkowo jestem miłośnikiem chodzenia po górach.


Dlaczego postanowiłem pisać bloga?

Wszystko zaczęło się, gdy zacząłem czytać książki na temat finansów, a potem trafiłem na strony o tej tematyce. Wpadłem na pomysł podjęcia się podobnego przedsięwzięcia, jednak porzuciłem go ze względu na, jeszcze wtedy, małą wiedzę na ten temat.

Pomysł powrócił, gdy zacząłem szukać blogów finansowych skierowanych do studentów. Tego typu projektów jest mało, więc postanowiłem zacząć tworzyć to, co sam chciałbym czytać.

Wierzę też, że prowadzenie strony i przedstawianie Czytelnikom  moich wydatków i sposobów oszczędzania zmotywuje mnie do jeszcze dokładniejszego przywiązywania uwagi do własnych finansów i powiększania wiedzy na temat rozsądnego zarządzania pieniędzmi.
O czym planuję pisać? Tego dowiesz się ze strony Tutaj zacznij 🙂

Facebook