Ranking lokat bankowych – Październik 2020

1 Lokata dla nowych klientów w mBanku
Oprocentowanie
3,50%
Kwota
500 - 10 000 zł
Okres
3 mies.
Wymagane konto
TAK
2 Lokata HAPPY w Idea Bank
Oprocentowanie
3,80%
Kwota
500- 20 000 zł
Okres
3 mies.
Wymagane konto
NIE
3 Lokata na Nowe Środki w Getin Banku
Oprocentowanie
2,70%
Kwota
do 400 tys. zł
Okres
3 mies.
Wymagane konto
TAK
4 Lokata Bankowa w Inbank Polska
Oprocentowanie
2,15% - 3% *
Kwota
5-50 tys
Okres
3-60 mies.
Wymagane konto
NIE
5 Lokata Online Nowe Środki w Santander Bank Polska
Oprocentowanie
1,50%
Kwota
1-400 tys.
Okres
1-36 mies.
Wymagane konto
TAK

Ranking lokat bankowych – dlaczego jest pomocny?

Coraz częściej decydujemy się na oszczędzanie pieniędzy, a swoje oszczędności najczęściej składamy na lokatach bankowych, które mają przynosić zyski. Dzisiejszy rynek jest przepełniony ofertami lokat, z których ciężko jest wybrać tą która przyniesie nam największe korzyści – z pomocą przychodzi nasz ranking lokat bankowych, który sortuje aktualne oferty według najlepszego oprocentowania.

Na które rzeczy należy zwrócić uwagę przy wyborze lokaty oszczędnościowej?

Przed wyborem lokaty bankowej należy się zastanowić czy na pewno możemy zamrozić nasze pieniądze na cały okres trwania lokaty i czy lepszym rozwiązaniem nie był by rachunek oszczędnościowy, z którego można wypłacać pieniądze bez utraty odsetek.

Kolejnym krokiem jest ustalenie okresu na jaki chcemy założyć lokatę. Na standardowych lokatach dłuższy okres trwania oznacza większe oprocentowanie. Jednak ostatnimi czasy banki wprowadzają coraz więcej promocyjnych ofert, które często są oprocentowane lepiej niż długoterminowe lokaty. Ceną korzystania z promocyjnych lokat bankowych jest konieczność spełnienia warunków promocji takich jak np. założenie konta bankowego. Po ustaleniu okresu na który pieniądze zostaną ulokowane należy porównać oprocentowanie dostępne na standardowej lokacie z oprocentowaniem promocyjnych lokat.

Lepszym rozwiązaniem może okazać się założenie kilku promocyjnych lokat oszczędnościowych niż jednej długoterminowej.

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową?

Porównując oferty lokat bankowych należy także pamiętać, że oprocentowanie najczęściej podawane jest w skali roku, oraz że od zarobionych na depozycie zostanie potrącony podatek Belki w wysokości 19%.